Tee rohkem, taastu kiiremini! Krüokabiini külastus kiirendab organismi
loomulikku taastumist

Tule Külmaravisse Tallinnas

Broneeri aeg krüoteraapiasse ehk külmaravisse meie uuel veebilehel Recoveryclinic.ee.

Milleks ja kellele on krüoteraapia vajalik?

Parandab verevarustust

Stimuleerib immuunsüsteemi

Tõstab keha immuunsüsteemi tõhusust. Tugev immuunsüsteem kaitseb bakterite, viiruste ning põletike eest.

Taastab väsinud lihaste töö

Põletab rasva

Krüoteraapia raviefekt jaguneb tinglikult kaheks:

 • paikne mõju
 • üldine mõju

Üldine mõju tähendab, et inimese kesknärvisüsteemis toimub pidurdusprotsesside aktiveerumine, mis aitab toime tulla depressiooniga ja neuroosidega. Paikne mõju tähendab, et protseduuril toimub pindmise verevoolu tugevdamine ja rasvade „põletamine”.

Pärast külmaseanssi kiireneb 4–6 tunni vältel ainevahetus, mis aitab kaasa kaalulangusele. Süsivesikute seedimine ja rasvapõletus kulgeb kiiremini. Lisaks tõhustab krüoteraapia üldist ainevahetust, parandab vereringet ja lihastoonust. Tulemuseks on märkimisväärne kaalulangus.

Pärast üht ravikuuri, mis koosneb 10 kuni 20 seansist, võib kehakaal langeda 3 kuni 10 kilogrammi.

Kogu keha krüoteraapia ei ole mitte ainult võimas ainevahetuse kiirendaja, vaid sellel on ka tugev mõju keha hormonaalsele tasakaalule.

Protseduuri on mõistlik ühendada dieedi ja kehaliste harjutustega nagu fitness, ujumine, ringtreening, poks, pilates, aeroobika või tants.

Lisaks soovitame pärast külmaseanssi tarbida rohkelt vedelikku.

Krüoteraapiast lähemalt

Milleks on krüoteraapia hea?

Krüoteraapia (külmaravi) on lihasjõudlust, liigutuste amplituudi ja kiirust parandav protseduur. Seda kasutatakse lihase- ja liigesvalude puhul valuvaigistava ning põletikuvastase protseduurina. Külmaravi taastab inimorganismi raskest koormusest või treeningust ja viib piimhappe taseme kehas 40–60% madalamale juba pärast üht kogu keha hõlmavat krüoteraapia kolmeminutilist seanssi.

Krüoteraapia (krüokabiinis langetatakse temperatuur -110 kuni -150 °C juurde) seanss kestab kaks kuni kolm minutit. Krüoteraapia protseduuri võib teha iga päev pärast rasket füüsilist sooritust või lihtsalt ennetavana või taastusteraapia eesmärgil.

Krüoteraapia näidustused

 • hematoom
 • lihasvenitused ja -rebendid
 • nikastus
 • tendiniit (kõõluse põletik)
 • artriit
 • osteoartriit
 • aponeuroosid
 • epikondüliit
 • spastilisus

Krüoteraapia vastunäidustused

 • krüoglobulineemia (külmaallergia)
 • Raynaud sündroom
 • diabeet

Kui tihti võib krüoteraapias käia?

Probleemi ennetamiseks või leevendamiseks soovitame krüoteraapias käia maksimaalselt kaks korda päevas. Ühe seansi mõju kestab 4–6 tundi

Krüoteraapiast ehk külmaravist täpsemalt

Külmaravil ehk krüoteraapial on spordivigastuste esmaabis oluline osa.

Spordivigastustega kaasneb tihti pehmete kudede kahjustus, lihaspinge, sidemete nihestus ja liigeste kahjustus, mille tulemuseks on turse.

Vigastuste esmaabis on tuntud R.I.C.E. printsiip (inglise keeles: Rest, Ice, Compress and Elevate – puhkus, jää, kompress ja tõstetud asend). Külmaraviga peaks alustama kohe pärast vigastust ning jätkama regulaarselt 48 tunni jooksul. Ka vigastuse hilisemates ravistaadiumites on krüoteraapia oluline ravimeetod.

Külmaravi leiab rakendust erinevatel meditsiinialadel: reumatoloogia, ortopeedia, kirurgia, spordimeditsiin, neuroloogia ja taastusravi. Hea raviefekt ilmneb koos massaaži ja ravivõimlemisega. Lokaalne külmaravi on eelkõige mõeldud ägedate põletike ning tugeva valu leevendamiseks.

Paikset külmravi tehakse spetsiaalse aparaadiga, mille abil ravitakse patsiendi valulikku piirkonda. Külmravi põletikuvastane toime saabub närvisüsteemi kaudu, pidurdades põletiku mehhanismi.

Külmaravil ei ole palju kõrvaltoimeid ja rangeid vastunäidustusi (välja arvatud lapsed, rasedad ja südamehaigustega inimesed).

Lühikrüoteraapia puhul (kestus kuni 3 minutit) toimub koe pealispinna jahutamine. Pika krüoteraapia protseduuri kestus on 3–10 minutit ja selle jooksul toimub lihasesisene temperatuuri alandamine.

Ott.krüoteraapia

Meie kliendid

#klientidetagasiside

Ott Kiivikas

Ott treenib oma keha iga päev ja töötab mitmel töökohal. Vaimse ja füüsilise tervise kiireks taastamiseks käib Ott poksiklubi Kalevi krüoteraapia kabiinis ennast turgutamas.

Martin Lepp

Martin harrastab 3–5 korda nädalas poksitrenni ja töötab kino Kosmose juhina. Vaimse ja füüsilise tervise kiireks taastamiseks käib Martin poksiklubi Kalevi krüoteraapia kabiinis ennast turgutamas.

Võta meiega ühendust

Asume uuel aadressil – Recoveryclinic.ee

Aadress:
Oleme kolinud! Leiad meid Recoveryclinic.ee
Telefon:
E-mail: